пʼятниця, грудня 27, 2019

Дорогою до St Lucia або про старість


Ти стаєш старим, коли починаєш (і тут доречно використати саме це дієслово) крякати наступними патерналістськими конструкціями «В наші дні», «От коли я був молодий» і так далі. Коли хтось говорить щось подібне, мені відразу вбачається шафа заповнена моллю із затхлим повітрям, що не провітрувалося десятиліттями, після того як господарі зачинили будинок і викинули ключі, а час так і спинився на тому епізоді.
Насправді, нікому не цікаво, що було коли ти був молодий, чи що було 20 і 30 років тому, це абсолютно нікому не цікаво. Це може бути цікаво тільки тобі, в основному для безглуздого і безрезультативного самокопанія або для статистики. Усім цікаво що є зараз і що буде потім. Твоє «колись» нецікаве. Ти старієш тільки тоді, коли використовуєш подібні конструкції в своїй голові. Як людина вільна і незалежна, сам вирішуєш про що думати і які конструкції домінують в голові. Тому ти сам вирішуєш, коли будеш старим.
Не плутати із ностальгією. Ностальгія - це прекрасно. Адже ностальгія – це коли ти відкручуєш назад і смакуєш події, відчуття, людей, моменти, які давно минули.  Згадка про них визиває приємні і теплі відчуття. Але без претензій і повчань. Ностальгія – це не означає, що ти старий. Ностальгія означає, що тобі є що згадати і у житті ти не був пасажиром. Ностальгія не означає, що ти живеш минулим. Ностальгія означає, що ти колись прожив «зараз» яскраво, і те «зараз» перетворилось на приємні спогади у вигляді ностальгії.
Ти стаєш старим, коли вістря твого юношеского максималізму тупиться та ржавіє в тусклій і затхлій буденності, in daily rat race та в болоті дня сурка. Треба періодично витрушувати пісок десятиліть із своїх калош, щоб було легше переставляти ноги та йти вперед дорогою в майбутнє...
Зайшов в готель, включив для фону телевізор, а тут кіно із Жан-Клодом Ван Дамом at his prime😊.